חדקונית הדקל - טיפול והדברה נגד חדקונית הדקל האדומה חרק שהרג המון עצי דקל בישראל

חדקונית הדקל הנו חרק שמתקיף עצי דקל וגורם לקריסת העץ כולו. החיפושית הינה חרק שפלש לארץ בשנת 1996 שהגיע לארץ מהמזרח הרחוק. חדקונית הדקל היא בצבע חום עם כתמים עם חדק מוארך, ונחשבת לאחד המזיקים הקשים הפוגעים בעצי הדקל.

נקבת החדקונית נוחתת על צמרת הדקל, מכרסמת את אחת מכפותיו ויורדת לקודקוד הצמיחה, שם היא מטילה כמה מאות ביצים שלאחר שיבקעו יהיו כמה מאות תולעי חדקונית הדקל זחל בצבע לבן עם ראש חום אשר מכרסם מהר מאוד את העץ וגורם בסופו של דבר למותו.

בעצי דקל אשר הותקפו על ידי חדקונית הדקל ניתן להבחין בענפים שמתחילים לקרוס מידיי יום איבוד הסימטרייה של העץ והתייבשות של חלקים ממנו או מהענפים. בדקלים מסוג תמר ניתן לעיתים למצוא חורים בגזע וסימני נסורת אשר אלו מסמנים את חדירתה של החדקונית לגזע תופעה זו היא מאוד מסוכנת כי כל העץ עלול לקרוס בעקבות הכרסומים של החדקונית ולכן יש להזהר במקרים כאלו ולא להתקרב לעץ בגלל סכנת קריסה של כל העץ.
 
בעצי דקל מסוג בסמרקיה ניתן לראות התייבשות ראשונה של ענף אחד וגם דקלים מסוג זה ניתן לעיתים להצילם מחדקונית הדקל האדומה. חדקונית הדקל לא רק נמצאת בארץ אלא גם אצל שכנותייה של ישראל כמו קפריסין ירדן לבנון מצרים סוריה ואף הגיעה לאירופה ארצות הברית וגבירה את תפוצתה בעולם באופן מסיבי.

הטיפול בחדקונית הדקל מבוצע בחומרי הדברה אשר מדבירים את כל החרקים ומבצעים חיטוי לעץ הדקל מחרקים כמו חדקונית הדקל, קרנפית הדקל וכנימת הדקל האדומה.

אסור למהר ולכרות את עצי הדקל, וזכרו: עץ דקל אשר נפגע מהחדקונית - כל עוד יש לו ענפים ירוקים - יש סיכוי להצילו. לכן מומלץ לבצע הדברה בניסיון להציל את העץ לפני כריתתו.

 
חדקונית הדקל מפילה ראש של עץ דקל 
פרטי יצירת קשר
להצעת מחיר חייגו
052-351-53-82

דוא"ל

tzahiamar123@gmail.com
 

לקבלת הצעת מחיר
מלאו פרטיכם בטופס ונחזור בהקדם:

יצחק עמר - שירותי הדברה וגיזום עצים

נותן שירות בכל הארץ