המזיקים באצרצנו:

הטרמיט הינו בעל חיים קטן וחיוור. הוא מתגורר במושבות ענק יחד עם מאות ולעיתים אלפי פריטים כמוהו. הקינים של הטרמיטים הם בתוך הקרקע או ברהיטי עץ כמו משקופים וארונות. הם אוכלים את העץ מבפנים מבלי שניתן לזהות את הדבר מבחוץ. הטרמיט ניזון בעיקר מעץ יבש או לח כך שביום בהיר הרהיט מתפורר או אפילו קורס. איך מתפטרים מהמכה של הטרמיטים.

ראשית נבין כיצד מגיעים בכלל הטרמיטים אל הבית שלנו?

הטרמטים מגיעים לביתנו במספר דרכים: 
1 אדמה נגועה בטרמיטים שהבאנו הביתה או עץ נגוע שהנחנו בחצר שבו יש טרמיטים ואלה עלולים להכנס לתןך מקום מסתור ושם לבנות את הקן שלהם.

2 דרך מעוף הכלולות הטרמיטים מגיעים אל הבית ונכנסים לתוך מקום בו הם יכולים להתרבות (לקיים את בית הגידול של קן הטרמיטים) ואז לאחר תהליך הרבייה מתמקמים בבית ומתחילים לעשות נזקים לעץ.

3 דרך תעלות בוץ מקן שלא מחייב שהוא דווקא בשטח הבית טל תוך הבית יחדרו הטרמיטים אל הבית תעלות אלו נבנות להגן על הטרמיטים מפני האור והשמש כי הטרמיטים רגישים לאור.הטרמיט הינו יצור קטן מאוד אך הוא חי במושבות ענק של מאות או אפילו עשרות אלפי פריטים כאשר יחד הם עמלים בשקדנות על כרסום של רהיטי עץ . לעיתים נמצאים אלפי טרמיטים בתוך המשקופים ואוכלים אותו מבפנים עד שלפתע הוא קורס ואנחנו מגלים כי הוא ריק לגמרי מתוכן אותו דבר לגביי פרגולות ארונות מטבח פרקטים שידות מגרות דלתות חלונות שולחנות כסאות וכול מוצר שעשוי מעץ יבש או לח אותו הטרמיטים יכולים לכרסם.

כל הדברה וטיפול בטרמיטים חייב להתבצע על ידי איש מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה (מדביר מוסמך) בעל היתר הדברה מהמשרד להגנת הסביבה.

בעולם קיימים כ2800 סוגי טרמיטים אבל לשמחתינו בישראל ישנם 10 סוגים המשוייכים ל4 משפחות טרמיטים  טרמיט סיני, טרמיט ננסי, וטרמיט מרושת. 
מדביר מוסמך מקצועי ידע להבחין בין סוגי הטרמיטים.
איך מזהים את הטרמיטים?
איך נדע כי יש להזמין מדביר טרמיטים? מתי נזהה כי אכן מדובר במכה של טרמיטים? אז האמת שבאופן פיזי קשה מאוד לזהות את הטרמיטים. הם יוצאים בעיקר בשעות החשיכה והם נעים במנהרות נסתרות משלהם. אך כאשר אנחנו מגלים מצבורים של חול סמוך למשקופים או בפינות החדר – מהווה הדבר אות כי ישנה קבוצה של טרמיטים עמלנים אשר פועלים במקום.
הטרמיטים מזיקי עץ בעלי גילגול חסר ולעיתים מתבלבלים לא מעט בין טרמיטים לנמלים אך ישנם כמה הבדלים במבנה הגוף של הטרמיטים לבין זה של הנמלים.

קן טרמיטים נוצר בעקבות פגישתם של טרמיטים זכר ונקבה במעוף הכלולות אשר נפגשים יחד ומשם הדרך לייסוד קן קצרה.

ישנה אפשרות נוספת והיא לנסות להחדיר מברג או מזלג אל תוך החיבור של המשקוף. אם אלו יצליחו לחדור בקלות כנראה שהטרמיטים כבר הספיקו לחסל את תוכן המשקוף. או אז יהיה עלינו להזעיק מדביר טרמיטים בכדי שהוא ינסה למגר את המכה.

גיליתם טרמיטים? מה עושים עכשיו?
אם גיליתם כי הטרמיטים חיים אתכם תחת אותה קורת גג – עליכם לפנות אך ורק אל מדביר מקצועי אשר מציע את הטיפול בטרמיטים. מדביר טרמיטים חייב להכיר היטב את אופן ההתנהלות ואת המאפיינים של הטרמיטים בכדי שהוא יצליח למגר את המכה. הדברת הטרמיטים אינה דומה כלל להדברת פרעושים או פשפשי מיטה ועל כן  מדביר פרעושים או מדביר פשפשי מיטה לא יוכל להתמודד מול הטרמיטים. למעשה הקן של הטרמיטים נמצא במעמקי האדמה שם נמצאת המלכה. אם לא נטפל בקן אשר ממנו הם מטפסים במחילות אל העץ שנמצא בבית – לא נצליח לפתור לגמרי את כל הבעיה מהשורש.

כיום מוקבל להדביר מפני הטרמיטים באופן כזה – קודחים באמצעות ציוד מיוחד לאורך הקירות ומזריקים חומרי הדברה ייעודיים אשר ישפיעו על הטרמיטים. כך מגיעים חומרי ההדברה לכל אורך הציר אשר בו נעים הטרמיטים ובכך למעשה עוצרים את הטרמיטים.

לא רק זאת השיטה להדברת טרמיטים אנו ממליצים לציבור הישראלי שלא לנסות להדביר את הטרמיטים לבד אלא להתייעץ ולהעזר ביצחק המדביר המספק שרותי הדברה מקצועיים ופתרונות מצויינים בהדברת טרמיטים.יצחק עמר – הכתובת להדברה המושלמת!

מדביר טרמיטים

פרטי יצירת קשר
להצעת מחיר חייגו
052-351-53-82

דוא"ל

tzahiamar123@gmail.com
 

לקבלת הצעת מחיר
מלאו פרטיכם בטופס ונחזור בהקדם:

יצחק עמר - שירותי הדברה וגיזום עצים

נותן שירות בכל הארץ